ZTE.HU/TRANSFER - Átigazolási hírek, pletykák - Manipulálták a Loki ellenfelének KL-meccsét?

TOVÁBB A FÓRUMRA

ZTE.HU/TRANSFER

Külföldi honlapokon megjelent átigazolási hírek, pletykák, cikkek, interjúk

Manipulálták a Loki ellenfelének KL-meccsét?

| Egyéb magyar vonatkozású

Először is hadd mondjunk köszönetet a csakfoci.hu, az nb1.hu, az nso.hu és a többi magyar internetes sportportál lelkes dolgozóinak (budai, bíró, beringer, nyikes és társai), akik napról-napra, nem mindennapi erőfeszítéseket hozva, időt, erőt és energiát nem kímélve szerzik be híreiket tőlünk, anélkül, hogy egy mondatban is megemlítenék, hogy honnan nyerik azokat. (Reméljük reggel azért a tükörbe tudnak nézni ezek a derék emberek!)

Az észak-macedón sportmedia.mk a lengyel televízióra (TVP) hivatkozva arról számolt be, hogy komoly jelek utalnak arra, hogy két mérkőzés is manipulálva volt a Konferencia Liga 1.selejtező körében megrendezett visszavágók közül. Több fogadóiroda is szokatlan fogadói tevékenység miatt keltett riadót két csütörtöki találkozó kapcsán.

A lap szerint a Makedonija G.P RFS elleni, rigai mérkőzésén az RFS legalább kétgólos győzelmére óriási pénzeket fizettek ki a fogadóknak (4-1-re nyertek), illetve "a második félidőben legalább három gól esik" opcióra, továbbá a "90 perc alatt legalább 5 gól születik" fogadásra is nagyon komoly kifizetéseket kellett tenni. A rigai mérkőzés 4-1-es eredménnyel zárult (Az első félidő 1-0-ás eredménnyel fejeződött be.)

A másik érintett mérkőzés a Loki  Konferencia Liga selejtezős ellenfelének, az örmény Alashkertnek az 1. selejtező körben lejátszott montenegrói visszavágója az Arsenal Tivat ellen. A lap szerint itt még drasztikusabb kifizetések történtek. Az első félidő 35. percéig 0-0 volt az eredmény, majd ezt követően arra a fogadásra, hogy a félidei szünetig minimum két gól esik, 250 ezer eurót fizettek ki a fogadóknak (kb. 95 millió forint). (Az első gól a 40.percben esett, a második az első játékrész hosszabbításában, így 1-1-el zárult az első félidő.)

A fogadóirodák a hírek szerint megpróbáltak védekezni a magas kifizetések ellen az első félidő utolsó 10 percében, de ez nem minden érintettnek sikerült. Egyes fogadóirodáknál 10 perccel az első félidő vége előtt (0-0-ás állásnál) 30-as oddsz volt az élő fogadásoknál arra, hogy legalább két gól esik az első félidőben. (1-1 lett az első félidő végeredménye)

A második félidőben folytatódtak a gyanús kifizetések, elsősorban a "legalább 5 gól esik", illetve "legalább hét gól esik" opciókra érkezett sok fogadás. A végeredmény 1-6-os végeredménnyel zárult, ráadásul a második félidő hosszabbításában született a vendégek két találata.

Arsenal Tivat - Alashkert (1-6) összefoglaló